Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. setkání - 3.9.2011

3. 9. 2011

Konalo se naše poprázdninové setkání. Sešlo se nás opravdu hodně, skoro jsme se nevešly do místnosti. Dneska totiž bylo takové horko venku, že by to nebylo moc příjemné sedět dlouho na sluníčku. Bylo fajn po prázdninách zase vidět známé tváře. Mnoho z nás přineslo ukázat různé výrobky, které vznikly během prázdninových měsíců: různé tašky, taštičky, pouzdra, ... a nádhernou svatební deku (to jsem si zavzpomínala na film Co si ušít do výbavy).

Padlo pár slov o našem projektu "Sylviina svatební deka", viděly jsme ukázky dalších pěti bloků, které nás čekají v září a dostaly jsme k nim návody.

Tentokrát jsme neprobíraly Aniččin sunbonetkový kalendář - aby se to vynahradilo, příště budou k dispozici šablony pro všechny zbývající měsíce.

Paní Voršilka nám ukázala (a prozradila jak postupovat) hvězdy šité na papír, malý batůžek a možná i další věci (bohužel jsem nebyla celou dobu přítomna v místnosti).

Markéta nám ukázala nádherné vzorky bloků do tzv. Heirloom Quilt a naznačila, že na podzim budou kurzy na témata, která s těmito bloky souvisí.

Hanka zmínila o šablonách na tašky a dohodly jsme se, že za část "klubových peněz" si koupíme ty šablony a ty pak budou k dispozici i k zapůjčení.

 

Zazněly i dvě prosby:

  • kdo může nabídnout své patchworkové výrobky na výstavu v Dubči, může to učinit do konce října.
  • Kdo má doma dokončené nebo třeba jen rozešité věcičky, které může nabídnout na dobročinnou věc, může kontaktovat Markétu.

 

Ve fotogalerii jsou nějaké fotečky. Zatím jen ode mě (Renáta). Máte-li také nějaké fotky, prosím dejte vědět a domluvíme se, jak je dostat na stránky. Předem se omlouvám, pokud neodpovím hned, ale zítra ráno odjíždím na týden na dovolenou a nevím, kdy budu mít přístup k internetu.

 

Zdravím a přeji krásné babí léto,

 

Renáta

 

Náhledy fotografií ze složky 5. setkání

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář